A krónikus stressz és kiégés kezelése

A krónikus stressz és a kiégés túlságosan gyakori probléma a vezető beosztásban dolgozók körében. A tréningen nem csak azzal foglalkozunk, milyen praktikákkal és módszerekkel lehet kezelni a már meglévő problémát, hanem nagy hangsúlyt fektetünk a megelőzésre is.

AJÁNLATKÉRÉS kérdésem van

A stresszkezelés napi gyakorlata és a lelki egészség megőrzése

Cikkek, videók és tanulmányok ezrei szólnak a stresszkezelésről, valamint a lelki egészség megőrzéséről. Ha a leírtakat könnyű lenne hasznosítani, nem lenne hiánypótló ez a tréning, amelyen az elméleti ismereteken kívül számos gyakorlati tanácsot is adunk.

A képzés során az alábbi fő témákkal foglalkozunk: a stressz keletkezése és működési mechanizmusa; a stressz hatása a szervezetre: hormonok és testi tünetek; kötelező és szabadon választott krízishelyzetek; a Maslow és a Dilts piramis fontossága; hogyan hat a stressz a különböző személyiségekre; a stresszkezelés egyedi lehetőségei; tüneti és oki kezelés; hétköznapi, könnyen megvalósítható praktikák kiégés és stressz ellen.

A krónikus stressz hátráltatja a cég sikereit, épp ezért cégvezetők, középvezetők esetében különösen fontos a kiegyensúlyozott lelkiállapot.

AJÁNLATKÉRÉS kérdésem van

Az online munkavégzés hatása lelki egészségünkre

Az online munkavégzésnek számos előnye és hátránya is van. Személyiségtől függ, hogy kinél melyik pólus a dominánsabb. Ugyanakkor a hatékony munkavégzés, a mentális egészség, valamint a lelki egyensúly megőrzése érdekében rendkívül fontos az önismeret és a tudatosság.

A tréningen a fenti témaköröket érintve dolgozunk azon, hogy a résztvevő cégvezetők és középvezetők jobban megismerjék saját “működésüket”. Az a cél, hogy ennek fényében képesek legyenek megfogalmazni- és a tettek szintjén megvalósítani azon igényeiket, amelyek révén az online munka során is gondoskodhatnak saját, illetve kollégáik lelki egyensúlyának megőrzéséről.

AJÁNLATKÉRÉS kérdésem van

Személyes- és munkahelyi jóllét

A jóllét azzal kezdődik, hogy az “én” rendben van. A kiegyensúlyozottság alapfeltétele annak, hogy az élet egyéb területein képesek legyünk a legtöbbet kihozni magunkból. A személyes jóllét tréningen olyan technikákat és praktikákat tanítunk, amelyek lehetővé teszik, hogy Ön a teendők hurrikánjában is megtalálja a vihar szemét. Az itt uralkodó nyugalom segít, hogy magabiztosan, a saját szükségleteit is szem előtt tartva priorizálja a feladatait. 

 

Vezetőként az ön felelőssége, hogy a céges munkakörnyezetben ne csak Ön, hanem a munkatársai is komfortosan érezzék magukat. Ha ugyanis az emberek jól érzik magukat, az növeli a hatékonyságot, fokozza a lojalitást, és ezáltal hozzájárul a cég sikerességéhez.

 

A tréningen az alábbi témákkal foglalkozunk: a munkahelyi jóllét definíciója; a munkahelyi jóllét és a személyes jóllét kapcsolata; munkahelyi jóllét és hatékonyság; gyakorlati tanácsok a munkahelyi jóllét fejlesztésére és megőrzésére: ideális személyes tér kialakítása; szociális élet az üzleti szférában; elismerés, motiváció és megbecsültség (kérni és kapni)

 

A tréning különösen ajánlott cégvezetőknek és középvezetőknek, hiszen esetükben a személyes jóllét a hatékony munkavégzésben és a cég sikerében egyaránt fontos szerepet játszik.

AJÁNLATKÉRÉS kérdésem van

Vezetői önismeret

Az önismeret szó hallatán sokan így reagálnak “Ó, minek az nekem, ismerem én magamat elég jól!” A tapasztalatok azonban azt mutatják, hogy ez a fajta önismeret pusztán a felszín kapargatása, amely önmagában nem segít a tudatosabb életben. És hogy mi értelme tudatosabban élni a mindennapokat céges környezetben?

Aki tisztában van a személyiségének mozgatórugóival, az képes: az önreflexióra; megfogalmazni a szükségleteit és az értékrendjét; felismerni és ezáltal kontrollálni az emóciókat; empatikus(abb)an viselkedni; elfogadni és fejleszteni a hiányosságait.

Az önismereti tréningen a fenti témákkal foglalkozunk, tapasztalataink szerint a tanultak birtokában a cégvezetők, középvezetők kiegyensúlyozottabban és hatékonyabban dolgoznak, és ezzel közvetve hozzájárulnak a cég sikereihez.

AJÁNLATKÉRÉS kérdésem van

Az érzelmi intelligencia fejlesztése

Érzelmi intelligencia (EQ): azon képesség, amely lehetővé teszi saját magunk és embertársaink érzelmeinek érzékelését és kezelését. 

Az értelmi intelligenciához hasonlóan az érzelmi intelligencia is fejleszthető; mi több, vezetői szerepkörben különösen fontos és érdemes fejleszteni annak érdekében, hogy a munkatársakkal, üzletfelekkel kialakított kapcsolatok céges környezetben és a magánéletben egyaránt kiegyensúlyozottabbak legyenek.

A tréningen jellemzően az alábbi fő témákat érintjük: saját érzelmeink: a láthatatlan mozgatórugók; az EQ alapja és összetevői (önértés, kontroll, motiváció, empátia, társas intelligencia); szimpátia vs empátia; az érzelmi nevelés folyamata; társas készségek és fejlesztésük; zavaró impulzusok és azok hatása a kedélyállapotra.

AJÁNLATKÉRÉS kérdésem van